Α1’ Κατηγορία Λακωνίας: Με «τρίποντα» συνέχισαν οι πρωτοπόροι

Τετάρτη, 22 Ιανουάριος 2020 15:06 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Τους βαθμούς της νίκης πήραν στη 13η αγωνιστική της Α1’ Κατηγορίας Λακωνίας οι ομάδες που προηγούνται στην κούρσα του πρωταθλήματος.

Το πρώτο Κάστρο Μονεμβασίας επιβλήθηκε του ΠΑΟ Κοκκινόραχης με σκορ 3-2 (ημίχρονο 2-1), σε έναν αγώνα με διακυμάνσεις του σκορ και πολλά τέρματα. Ο δεύτερος Αίαντας Ευρώτα ξεπέρασε το εμπόδιο του ΑΟ Δαφνίου με 2-0 (ημιχρ. 1-0), ενώ εύκολη νίκη πήραν και οι Ταξιάρχες Νιάτων κόντρα στον Εθνικό Βατίκων με 3-0 (σκορ που διαμορφώθηκε από το α’ ημίχρονο).