Α’ Κατηγορία Λακωνίας: Πέρασε πρώτος ο Άρης Σκάλας

Μολαϊκός-Απόλλων Ξηροκαμπίου 4-4 στο ματς της αγωνιστικής

Πέμπτη, 06 Φεβρουάριος 2020 14:51 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Ο Άρης Σκάλας αναρριχήθηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στην Α’ Κατηγορία Λακωνίας, επικρατώντας εύκολα του Κάστρου Γερακίου με σκορ 3-0. Η ομάδα της Σκάλας εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι ο Αμυκλιακός έμεινε στη «λευκή» ισοπαλία (0-0) στην έδρα της Άμιλλας Αγ. Ιωάννη, ενώ ο μέχρι πρότινος πρωτοπόρος Ήφαιστος Βρονταμά είχε ρεπό στη 16η αγωνιστική.

Ματς-διαφήμιση του ποδοσφαίρου διεξήχθη στους Μολάους, όπου ο τοπικός Μολαϊκός και ο Απόλλωνας Ξηροκαμπίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με το «αγγλικό» σκορ 4-4. Είναι χαρακτηριστικό ότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-3 στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο, με αντεπίθεση διαρκείας, η ομάδα των Μολάων ισοφάρισε σε 3-3 στην επανάληψη. Ο σύλλογος του Ξηροκαμπίου πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ (3-4), για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης για το τελικό 4-4. Αμφίρροπο ματς διεξήχθη και στη Νεάπολη, όπου ο τοπικός Βοίας και ο Ατρόμητος Συκέας ήρθαν ισόπαλοι (2-2). Η ομάδα της Συκέας προηγήθηκε δύο φορές, με τους γηπεδούχους να απαντούν ισάριθμες φορές.