Τέσσερα μετάλλια για τον Φιλαθλητικό στο πρωτάθλημα Νοτ. Ελλάδας Κ16 (ΦΩΤΟ)

Τρίτη, 30 Ιούνιος 2020 14:22 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Τρία χρυσά κι ένα χάλκινο ήταν ο απολογισμός μεταλλίων του Φιλαθλητικού Γυμναστικού Συλλόγου στο διασυλλογικό πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδας Κ16 που διεξήχθη στην Τρίπολη.

Αναλυτικά:
• Δύο χρυσά μετάλλια κατέκτησε ο Αλέξανδρος Μπεσσόννυ
στα 200 μέτρα με εμπόδια με χρόνο 25,24 και στο μήκος με 6,66 μέτρα.
Οι επιδόσεις του συγκαταλέγονται στις κορυφές θέσεις του αθλήματος για φέτος.

• Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε και η Έρικα Ολαρίου στα 80 μέτρα με εμπόδια.
Με χρόνο 12,97 κατέχει πλέον την 5η καλύτερη επίδοση στην Ελλάδα στην κατηγορία αυτή.

• Αργυρό μετάλλιο και την 3η θέση για την Ιωάννα Σουλτάνη στα 80 μετρα με εμπόδια με χρόνο 14,33. Στο τετραπλούν κατέκτησε την 6η θέση με επίδοση 12,06.

• Έβδομη θέση και για τον μικρό Κωνσταντίνο Σάντερσον στη σφαίρα με επίδοση 9,66 μέτρα.

• Τέλος στον πρώτο της αγώνα στον στίβο η Καλλιόπη Μανωλάκου έτρεξε στα 150 μέτρα, κατακτώντας την 18η θέση με επίδοση 24,60.

«Συγχαρητήρια στους μικρούς μας αθλητές!», αναφέρει ο Φιλαθλητικός ΓΣ.

Ενημερωθείτε για όλη την επικαιρότητα της Λακωνίας και όχι μόνο μέσα από τη συνεχή ροή του www.lakonikos.gr. Κάνετε like στη σελίδα και γίνετε μέλος στην ομάδα του lakonikos.gr στο Facebook για να μαθαίνετε τα νέα πρώτοι! Με το κύρος και την αξιοπιστία του "Λακωνικού Τύπου", της μοναδικής ημερήσιας εφημερίδας της Λακωνίας με ιστορία 23 και πλέον ετών