Γ΄ Εθνική: Ισόπαλο το λακωνικό ντέρμπι Άρη Σκάλας-Πανγυθεατικού

Νίκη για τον Μολαϊκό

Τρίτη, 20 Απρίλιος 2021 14:01 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Χωρίς νικητή, με σκορ 1-1, ολοκληρώθηκε το λακωνικό ντέρμπι του 7ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας, ανάμεσα σε Άρη Σκάλας και Πανγυθεατικό, που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Σκάλας, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

Ο Άρης Σκάλας προηγήθηκε με τον Σταμογιάννο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και ο Πανγυθεατικός ισοφάρισε στο 68ο λεπτό με τον Σαμπατάκο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Άρης Σκάλας  (Κώστας Οικονόμου): Τοπουζλής, Λάτσης, Χρήστου, Λεϊμονίτης, Μπριλλάκης, Ζορμπάς, Εμέκα, Σταμογιάννος, Παπαγεωργίου, Μανωλάκος, Γουόρντεν.
Πανγυθεατικός ΓΣ: (Αργύρης Κατσίχτης) Μύρτα, Μπουρελάκος(C), Γιαννόπουλος, Αναστασάκος, Μιχελάκος, Ρασσιάς, Παναγόπουλος, Μπερδούσης, Σουκούλι, Σαμπατάκος, Πανταζής

«Τρίποντο»
για τον Μολαϊκό
Σημαντική νίκη με σκορ 2-1 πήρε ο Μολαϊκός στην εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στον Ερμή Μελιγούς.

Στην πρώτη ουσιαστική ευκαιρία, οι Λάκωνες άνοιξαν το σκορ με τον Σωτηρόπουλο στο 42΄, για να ισοφαρίσει ο Ερμής στις καθυστερήσεις του α’ μέρους με τον Κατσίρη. Ο Μολαϊκός κατάφερε να προηγηθεί με 2-1 στο 82΄, πάλι με τον Σωτηρόπουλο, κρατώντας το προβάδισμα και τη νίκη ως το τελευταίο σφύριγμα.

Μολαϊκός: Χάμος, Κολιάκος, Καλαγκάνης, Κότσαλης, Λεοντακιανάκης (80’ Δήμας), Γιαννόπουλος, Διαμαντάκος, Σωτηρόπουλος, Κουτρουλάκης Γ. (80’ Αβδούλος), Κουτρουλάκης Α. (63’ Ρούμανης), Χατζησιμιώτης.
Ερμής Μελιγούς: Γιαννούσης Κ., Γιαννούσης Σ., Βέργος (85’ Ιατρίδης), Ράλλιος, Μπίσσιας, Σταθουλόπουλος, Κολιόπουλος, Καδάς, Κατσίρης (68’ Τσιώρος), Κολοστούμπης Β.Α. (68’ Κλεώπας), Πολυμενάκος (52’ Σαλαπάτας).