Γ΄ Εθνική: Μία ισοπαλία και μία ήττα για τις ομάδες της Λακωνίας

Τετάρτη, 12 Μάιος 2021 14:52 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Στη «λευκή» ισοπαλία (0-0) έμειναν Μολαϊκός και Φοίνικας Ν. Επιδαύρου σε αγώνα που διεξήχθη στους Μολάους. Οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερες ευκαιρίες για να σκοράρουν, όμως κανένας από τους δύο αντιπάλους δεν έφτασε στην επίτευξη τέρματος, με αποτέλεσμα η ισοπαλία να αφήσει αμφότερες τις ομάδες στη 10η θέση με 6 βαθμούς.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Μολαϊκός (Κολλιάκος): Χάμος, Κολλιάκος (59′ Ρουμάνης), Καλαγκάνης, Κοτσαλης, Κουτρουλάκης Αλ. (87′ Χατζησαμιώτης), Λεοντακιανάκης (59′ Δήμας), Γιαννόπουλος, Διαμαντάκης, Σωτηρόπουλος, Κουτρουλάκης Γ. (89′ Αβδούλος), Χατζησιμιώτης
Φοίνικας Ν. Επιδαύρου (Κρεμμύδας): Χατζηφόρος, Διαμαντής, Κάπλαντζης Π., Μπούκουρης, Κάπλατζης Χρ., Τριμπόνιας, Πούτσης (61′ Σερμαγιάς), Θωμάς (84′ Βράζιος), Μακροστέργιος (90′ Κιρτζιαλίδης), Γεωργίου

Ήττα στην Αθήνα
για τον Πανγυθεατικό
Στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής, ο Πανγυθεατικός έχασε με σκορ 1-0 στο Ρουφ από τον ΠΑΟ. Παρά την ήττα, οι «μπλε» του Γυθείου πραγματοποίησαν θετική εμφάνιση στο ντεμπούτο του Σταύρου Μανιάτη στον πάγκο τους.

Oι γηπεδούχοι σκόραραν στο 88ο λεπτό με σκόρερ τον Φιλιμέγκα, ενώ είχαν δοκάρι στο 77ο λεπτό. Για τον Πανγυθεατικό, ο Σουκούλι είχε ένα ανεπανάληπτο χαμένο τετ α τετ στο 64ο λεπτό.

ΠΑΟ Ρουφ (Αρναούτης) Κουνάρδης, Βερνάρδος, Σαχσανίδης, Βοσνακίδης, Ανδρίκος, Τύρπος, Νιτσάκης (70′ Παληγεώργος0, Μπιταξής, Μάντζιος, Γεωργουδάκης (60′ Φιλιμέγκας), Τσιάβος (80′ Ζελενίτσας)
Πανγυθεατικός (Μανιάτης): Μύρτα, Πλατάνας, Μιχελάκος, Ρασσιάς, Γιαννόπουλος (53′ Σελμανάϊ) Αναστασάκος, Ζαραφέτας, Μπουτσικάρης (60′ Καρμοίρης), Μπερδούσης, Σαμπατάκος (88′ Μπουρελάκος), Σουκούλι

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής του 7ου Ομίλου:
Μολαϊκός – Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 0-0
ΠΑΟ Ρουφ – Πανγυθεατικός 1-0
Παναρκαδικός – Πανναυπλιακός 1-0 (14′ Αρδάμης)
Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Ερμής Μελιγούς 1-0 (71′ )
ΑΕ Ερμιονίδας – Κορωνίδα Κοιλάδας 3-1 (57′-65′ Αντωνόπουλος, 81′ Βιρβίλης / 26′ Σαλταπίδας)
Άγιος Ιερόθεος – ΑΕ Κηφισιάς 1-2 (89′ / 26′ Κρητικός πεν, 67′ )

ρεπό: Άρης Σκάλας